ورود به سامانه
شناسه کاربری :  
  کلمه عبور :  

مجموعه سوالات متداول (FAQ)

صنعت تایر سازی

چه هنگام باید فشار باد تایر را تنظیم کرد ؟
 
با توجه به اهمیت تنظیم فشار باد تایر،به طور کلی باید حداقل ماهی یکبارو حتما قبل از هر سفر طولانی فشار باد تایر را تنظیم کرد. تنظیم فشار باد تایر باید زمانی انجام شود که تایرها خنک بوده و در حد دمای محیط هستند. به طور خاص برای تایرهای باری در فصول سرد هر 5 روز یکبار ودر فصول گرم روزانه تنظیم فشار باد انجام می گیرد.تنظیم بودن باد تایر بر دوام ،عملکرد و پیشگیری از بروز حوادث خطرناک مرتبط با تایر تاثیر دارد.
تنظیم نبودن فشار باد تایر چه تاثیری بر تایر دارد ؟
 
فشار باد زیاد یا کم ، هر دو حالت به تایر آسیب رسانده و مو جب سایش نامنظم تایر می شود
میزان فشار باد تایر چقدر باید باشد ؟
 
فشار باد تایر بر اساس استاندارد خودرو ساز تعیین می شود که یا در دفترچه راهنمای خودرو یا به صورت برچسب روی در خودرو یا در صندوق عقب یا داشبوردر وجود دارد. میزان فشار باد تایرباید متناسب با باری که خودرو حمل می کند تنظیم شود. در حالت بار کامل میزان فشار باد باید حداکثر مقدار استاندارد باشد.
فشار باد کم چه تاثیری بر تایر دارد ؟
 
فشار باد کم موجب جابجایی بیش از حد تایر در ناحیه تماس با جاده شده و افزایش اصطکاک ترد با جاده می شود. در اینحالت حرارت زیادی در تایر بوجود آمده و تایر فرسوده می شود که در نتیجه کاهش عمر تایر را به دنبال دارد. زیرا حرارت زایی زیاد موجب دو پوسته شدن و گاهی ایجاد خطرات جبران ناپذیر می شود.
فشار باد زیاد چه تاثیری بر تایر دارد ؟
 
در حالت زیاد بودن فشار باد تایر، تماس ناقصی بین تایر و سطح جاده ایجاد شده و تایر به طور نامنظم ساییده می شود و گاهی در میزان سایش در ناحیه مرکز سطح تماس بیشتر است و در نتیجه تمایل به تشکیل ترک بیشتر می شود.
گاز ازت چه مزیتی نسبت به هوا برای باد کردن تایر دارد ؟
 
استفاده از گاز ازت تاثیر زیادی در حفظ فشار باد داخل تایر دارد وبه همین دلیل باد کردن تایربا این گاز توصیه می شود.
آیا تغییرات دمایی بر فشار باد تایر تاثیر دارد ؟
 
هوای سرد و دمای بیرون روی فشار باد تایر تاثیر می گذارد. به ازای هر 10 درجه کاهش دما، فشار به اندازه یک واحد فشار (PSI) تغییر می کند . به طور کلی در محیط هایی که درجه حرارت متغیر است بایستی فشارباد مرتب چک شود.
چگونه باید رینگ مناسب با تایر را انتخاب کرد ؟
 
برای انتخاب رینگ تایر باید به نوع و استانداردهای وسیله نقلیه، اندازه و نوع تایر توجه کرد. برای تایرهای تیوبلس رینگ مخصوص تایرهای بدون تیوب باید استفاده کرد و برای تایرهای تیوب تایپ باید با استفاده از تیوب تایر رینگ شود. لازم است تایر و رینگ مورد استفاده در خودرو بالانس شود.همچنین تایرهایی که روی یک محور خودرو هستند باید از یک نوع و یک اندازه و حتی از یک مدل یا مارک و یک طرح آج باشند چون نوع رینگ به کار رفته روی یک محور نیز باید کاملا یکسان باشد.
از چه نوع رینگهایی نباید استفاده کرد ؟
 
رینگ های زنگ زده،پوسیده، تابدار و جوشکاری شده ، ساج انداخته شده و سنگ زنی شده مناسب نیستند. رینگهایی که سطح کروی سوراخ های پیچ ان به هر دلیل صاف شده است نیز قابل استفاده نیستند.
چگونه باید تایرهای تیوبلس را رینگ کرد ؟
 
برای رینگ کردن این گونه تایرها حتما باید از دستگاه رینگ کن ویژه این کار استفاده کرد و باید دقت کرد که لبه رینگ در محل تماس با طوقه تایر تمیز و بدون زنگ زدگی باشد. رینگ کردن تایر به روش دستی بر روی رینگ یک تکه موجب آسیب ناحیه طوقه تایر و نشت هوا و در نتیجه کم بادی تایر می شود که در نهایت تولید حرارت در تایر و دو پوسته شدن را به دنبال دارد.
چگونه می توان پاشنه تایر را به طور کامل روی رینگ نشاند ؟
 
برای اینکار نباید از باد اضافی استفاده کرد. با استفاده از مایعات روان کننده خاص در ناحیه طوقه ها می توان به جا افتادن راحت تر تایر کمک کرد.
چه هنگام باید تایر را تعویض کرد ؟
 
هنگامیکه عمق آج تایر بسیار کاهش یافته باید قبل از صاف شدن کامل تایر را عوض کرد.هنگام تعویض تایرباید تیوب را هم عوض کرد. تایرهایی که جداره های داخلی و خارجی انها دچار پارگی یا زدگی شده است، تایرهای نخ زده و یا تایرهایی که کناره آنها از حالت طبیعی خارج شده و یا آسیب دیده است را باید عوض کرد.
اعمال بار بیش از حد در خودرو چه تاثیری بر تایر دارد ؟
 
تایر را کم کرده و محدوده سرعت مجاز برای خودرو کاهش می یابد
برای جابجایی تایرهای خودرو چگونه باید عمل کرد ؟
 
لاستیکهای رادیال را می توان از یک سمت به سمت دیگر جابجا کرد ولی لاستیکهای بایاس هرگز نباید اینگونه چرخانده شود فقط می تواند از جلو به عقب جابجا شود. می تواند از جلو به عقب به منظور جلوگیری از سایش نا منظم و ناهمسان تایرها باید محل تایرها را پس از 5000کیلومتربرای تایر بایاس وهر 10000کیلومتر برای تایر رادیال به صورت زیر جابجا نمود.
–چگونه باید از تایر نگهداری کرد ؟
 
-تایر را نباید در محیط باز،زیر تابش مستقیم، در نزدیکی منبع گرما و مواد شیمیایی و روغنی مثل موتور خانه ها نگهداری کرد. همچنین برای شستشوی تایر نباید از مواد شوینده استفاده کرد.اگر قرار است خودرو برای مدت طولانی متوقف باشد تایرهای آنرا باید از زیر آن خارج کرد و با جک زدن سنگینی خودرو را روی لاستیک نینداخت. برای حفظ عمر تایرها بهتر است تایرهای نو در محور جلو قرار داده شود و پس از ساییده شدن جزئی اج تایر تقریبا تا یک سوم عمق آج آنها را به موقعیت های محور عقب منتقل کرد.
–شاخص بار چیست ؟
 
حداکثر باری که هر حلقه تایردر فشار باد ماکزیمم می تواند تحمل کند شاخص بار نام دارد که یک عدد دو رقمی است و جدول مشخصی دارد.
–شاخص سرعت چیست ؟
 
شاخص سرعت برای مشخص کردن حداکثر سرعت مجاز در شرایطخاص و مدت زمان کوتاه به کار می رود. نمادهای آن به شرح زیر است : S 180km/h T 190km/h H 210km/h V 240km/h R 170km/h U 200km/h Z >240km/h برای مثال در سایز 175/70/R 13-82-H داریم H : شاخص سرعت 82 : شاخص بار (معادل kg 475 با فشار باد ماکزیمم PSI 36 ) 13 : شماره رینگ 175 : پهنای تایر 70 :نسبت منظر تایر
چه عواملی در انتخاب تایر موثرند ؟
 
نوع ماشین ، نحوه رانندگی ، نوع آب و هوا، قیمت تایر ،عملکرد و خواص فیزیکی تایر، فصل ،مارک یا مدل تایر
سئوالات در مورد سایت

نحوه خرید اینترنتی

ارتباط با مدیران کارخانه

چگونگی اخذ نمایندگی

جهت اخذ نمایندگی چه مدارکی لازم است؟
 
برای اطلاع از نحوه اخذ نمایندگی لطفا با شماره تلفنهای 02188548621الی 24 تماس حاصل فرمایید.